Usuwanie automatycznie dodawanej klasy CSS w WordPressie za pomocą kodu

wordpress ncoder

Jeśli korzystasz z WordPressa, prawdopodobnie zauważyłeś, że WordPress automatycznie dodaje klasę CSS do niektórych elementów. Dla przykładu, w klasie „wp-caption” dla obrazów dodawanych za pomocą WordPressa. Ta klasa pozwala stylować elementy przy użyciu arkuszy stylów CSS.

Nie zawsze jednak chcesz, aby WordPress dodawał klasę CSS do danego elementu. Na szczęście, istnieje sposób, aby to zmienić, a mianowicie – za pomocą kodu.

Aby usunąć automatycznie dodawaną klasę CSS w WordPressie, musisz dodać odpowiedni kod do pliku functions.php swojego motywu.

Oto krok po kroku, jak to zrobić:

 1. Zaloguj się do swojego konta FTP i znajdź plik functions.php w swoim motywie. Zwykle znajduje się on w folderze /wp-content/themes/nazwa_twojego_motywu/.
 2. Dodaj poniższy kod do pliku functions.php:
  function remove_css_class_from_images($class) {
    $class = array_diff($class, array('wp-caption', 'alignleft', 'alignright', 'aligncenter', 'wp-image-123'));
    return $class;
  }
  add_filter('get_image_tag_class', 'remove_css_class_from_images');
  

  Powyższy kod usuwa następujące klasy CSS: 'wp-caption’, 'alignleft’, 'alignright’, 'aligncenter’ oraz 'wp-image-123′. Możesz dodać lub usunąć dowolną klasę, zależnie od Twoich potrzeb.

  1. Zapisz plik functions.php i przesłać go na swój serwer.
  2. Odśwież stronę, aby zobaczyć zmiany.

  Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, to klasa CSS, którą chcesz usunąć, powinna zostać usunięta.

  W ten sposób, za pomocą kilku linijek kodu, możesz usunąć automatycznie dodawaną klasę CSS w WordPressie. Pamiętaj jednak, aby wykonywać zmiany w plikach funkcji tylko wtedy, gdy masz pewność, że wiesz, co robisz i masz kopię zapasową swojego motywu.

To top