Wyświetlanie najpopularniejszych wpisów w WordPress

wordpress ncoder

Jeśli chcesz wyświetlić najpopularniejsze wpisy na swojej stronie lub blogu, możesz to zrobić za pomocą kodu PHP w WordPress. W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak to zrobić.

Przygotowanie

Pierwszym krokiem jest utworzenie pola customowego 'post_views_count’ i przypisanie go do każdego posta na twojej stronie lub blogu. Możesz to zrobić ręcznie poprzez edycję każdego posta lub za pomocą pluginu, który automatycznie zlicza liczbę wyświetleń dla każdego posta. Wartość 'post_views_count’ będzie wykorzystana do określenia popularności postów.

Następnie, używamy kodu PHP, aby wyświetlić trzy najpopularniejsze posty na stronie. Do tego celu wykorzystujemy klasę WP_Query.

Kod

$args = array(
 'post_type' => 'post',
 'meta_key' => 'post_views_count',
 'orderby' => 'meta_value_num',
 'order' => 'DESC',
 'posts_per_page' => 3
);

$popular_posts = new WP_Query( $args );

if ( $popular_posts->have_posts() ) :
 while ( $popular_posts->have_posts() ) :
  $popular_posts->the_post();
  // tutaj dodajemy kod do wyświetlenia postów
 endwhile;
endif;

wp_reset_postdata();

Omówienie

Ten kod pobiera trzy najpopularniejsze posty z pola customowego 'post_views_count’, sortując je według liczby wyświetleń malejąco. W pętli while wyświetlamy każdy post zgodnie z naszymi preferencjami.

Możemy użyć funkcji the_title() aby wyświetlić tytuł posta, the_post_thumbnail() aby wyświetlić obrazek wyróżniający, the_time() aby wyświetlić datę publikacji i inne dane, które chcemy wyświetlić.

Po zakończeniu pętli while używamy funkcji wp_reset_postdata() aby zresetować stan zapytania.

Pamiętaj, że do wyświetlenia najpopularniejszych postów na swojej stronie lub blogu musisz mieć określoną wartość pola customowego 'post_views_count’. Możesz to zrobić ręcznie lub użyć pluginu, który automatycznie zlicza liczbę wyświetleń dla każdego posta.

Podsumowanie

Podsumowując, wyświetlanie najpopularniejszych postów w WordPress jest proste dzięki klasie WP_Query i polu customowemu 'post_views_count’. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy przyciągnąć uwagę czytelników do naszych najbardziej popularnych postów i zwiększyć zainteresowanie naszą treścią.

To top